Archyvas 2015

Pirmoji ,,Saulės žiedo" delegacija iš užsienio jau Šiauliuose

Ankstyvą sekmadienio rytą į Šiaulius atvyko pirmieji VI-ojo tarptautinio folkloro konkurso-festivalio ,,Saulės žiedas“ dalyviai – delegacija iš saulėtosios Kosta Rikos. Kolektyvo „Compañia Folclorica Inspiraciones Costarricenses“ dalyviai su šypsena veide dalinosi savo pirmaisiais įspūdžiais.

Šokių ansamblis žada daug džiaugsmo ir tropinio ritmo

Kolektyvas Lietuvoje lankosi pirmą kartą. Šokių ansamblio vadovas Peter Chinchilla Quesada neslepia gero pirmojo įspūdžio ir susižavėjimo Lietuva. Jo teigimu, lietuviai labai atviri ir šilti žmonės. Kolektyvo vadovas tikisi, kad šiauliečiams ir miesto svečiams patiks Kosta Rikos folkloras ir „Compañia Folclorica Inspiraciones Costarricenses“ pasirodymai. ,,Mes tikimės būti malonūs žmonėms, suteikti daug džiaugsmo ir karšto tropinio ritmo“ – sako ansamblio vadovas.

   
Luko Aluzo nuotr.

Festivalis ,,Saulės žiedas" stebins ne tik dieną, bet ir naktį

Liepos 6–11 dienomis vyksiantis VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ šiauliečiams bei miesto svečiams pažada kupiną renginių savaitę. Liepos 3 d. įvykusioje konferencijoje organizatoriai pristatė jau tradicija spėjusiomis tapti šventės dalis: masinį „Saulės žiedo“ šokį ir visų laukiamą „Saulės žiedo“ kultūros ir meno naktį.

Alvydo Kučo nuotr.

Liepos 6 d. renginiai, skirti Valstybės dienai ir Etnografinių regionų metams pažymėti

Nuo 11.00 val. Gyvų augalų kilimas „KARŪNA KARALIUI MINDAUGUI“ Vilniaus g. bulvare, prie P. Višinskio paminklo.

KONCERTAI ŠIAULIŲ RAJONE (11.00 Kuršėnuose, 14.30 Bazilionuose, 14.30 Gruzdžiuose).

11.00 šv. Mišios. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Šiauliai (Aušros takas 3).

12.00 IŠKILMINGA LIETUVOS RESPUBLIKOS VĖLIAVOS PAKĖLIMO CEREMONIJA. KONCERTAS „MŪSŲ LIETUVA“. PRISIKĖLIMO AIKŠTĖ. Dalyvauja VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai, folkloro ansambliai: „Verdainė“ (Šilutė), „Pulkelis“ (Panevėžys), „Verpeta“ (Kaišiadorys), „Diemedis“ (Kalvarija), „Salduvė“ (Šiauliai). 

DĖMESIO! „Saulės žiedo“ metu keičiasi miesto autobusų važiavimo grafikas

ieds0r4255„Saulės žiedo“ metu liepos 6-11 d. miesto autobusai Nr. 7 ir 24 važiuos iki 24.00 val., o liepos 10 d. „Saulės naktį“ iki 1.30 val.

„Saulės žiedas“ garsėja kaip vienas geriausių folkloro renginių Europoje

Liepos 6–11 dienomis vyksiantis VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ šiandien laikomas vienu iš geriausiai Šiaulius reprezentuojančiu renginiu, o pasauliniuose liaudies muzikos kongresuose pristatomas ir kaip labai rimtas visos Europos folkloro renginys.

zydrunas budzinauskas pas mera 4 zydrunas budzinauskas - koncertas 5
Žydrūno Budziniausko nuotr.

Trečiadienį vykusios spaudos konferencijos metu konkurso-festivalio organizacinio komiteto narė Rūta Stankuvienė teigė, kad tai yra didelė vertė, kai renginiu patiki tokios organizacijos kaip Tarptautinė liaudies meno organizacija IOV (prie UNESCO) ir Tarptautinė šokių festivalių federacija FIDAF bei įtraukia į savo planuojamų ir prioritetinių renginių sąrašus. „Neseniai dalyvavome tarptautiniame kongrese Pietų Korėjoje ir patys buvome nustebę, kad ten daug kas kalbėjo apie „Saulės žiedą“ kaip apie vieną stipriausių folkloro renginių Europoje“ – sako R. Stankuvienė.

LR kultūros ministras sveikina „Saulės žiedą“

ministras sy tautiniaisMielieji VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai ir svečiai,

Kultūros paveldas teikia visuomenei vertingų kūrybos pavyzdžių, moko juos vertinti, ugdo meninį skonį, skatina visuomenę prasmingai gyventi, ugdo jos teigiamas emocijas ir didina pasitenkinimo jausmą. Kultūros paveldas – tai neatskiriama šalies ir jos piliečių tapatumo dalis, vienas svarbiausių valstybės nacionalinio saugumo garantų. Lietuvių tauta yra kūrybinga, gerbianti savo ir kitų šalių kultūrą.

 „Saulės žiedas“ – viena jauniausių, bet didžiausią dalyvių ir svečių pagarbą pelniusi tradicija. Todėl ne tik šiauliečiai, bet ir Lietuvos gyventojai  gali didžiuotis folkloro konkursu, kuris užtikrina nacionalinės kultūros gyvybingumą, saugumą, telkia visuomenę, suteikia jai bendrų vertybių, bendrų tapatumo atpažinimo bruožų, apibrėžia šiuolaikinio gyvenimo sąlygas ir skatina kūrybą.

Todėl padėkoju festivalio organizatoriams už gražiausius folkloro motyvus, tradicijų puoselėjimą ir linkiu dalyviams bei liaudies muzikos ir  šokio mylėtojams nepakartojamų akimirkų „Saulės žiede“!

Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis

VI-ajame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ rekordinis dalyvių skaičius ir garbingi svečiai

Liepos 6–11 dienomis Šiaulius liaudiškos muzikos garsais išjudins VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Kas porą metų vykstančios šventės organizatoriai žada dar įspūdingesnius ir gausesnius pasirodymus nei iki šiol, mat šiemet „Saulės žiedas“ švenčia jubiliejų – nuo pirmojo renginio praėjo lygiai dešimtmetis.

edvardas tamosiunas koncertas 02 edvardas tamosiunas koncertas 03
Edvardo Tamošiūnuo nuotr.

Į Šiaulius atkeliauja didžiausia folkloro fiesta „Saulės žiedas“

Liepos 6-11 dienomis Šiaulius išjudins VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Kas du metus Šiaurės Lietuvą sudrebinanti folkloro šventė šiemet skiriama etnografinių regionų metams pažymėti ir žada nustebinti lietuviško folkloro įvairove. Be gausaus būrio Lietuvos folkloro ansamblių, atmosferą kaitins Azerbaidžano, Australijos, Ispanijos, Kosta Rikos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Šri Lankos, Turkijos, Vengrijos, Latvijos folkloro atlikėjai, dainininkai, šokėjai, muzikantai.

rolandasparafinavicius paradas 2

rolandasparafinavicius paradas 10
Rolando Parafinavičiaus nuotr.