Archyvas 2015

Miesto autobusai važiuos ilgiau

ieds0r4255Liepos 10-ąją Šiaulių miesto autobusai Nr. 1, 4A, 12, 21, 24 ir Liepos 11-ąją autobusai Nr. 1, 12, 18, 21, 24 važiuos ilgiau.


Pilnas tvarkaraštis Busturo internetinėje svetainėje

„Saulės žiede“ – pulsuojantys Kaukazo ritmai

VI tarptautiniame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ dalyvauja gausi Azerbaidžano delegacija, atvykusi iš Šamkiro miesto, kurią sudaro net 3 kolektyvai – muzikos ansamblis „Mugam“, vokalinis-instrumentinis ansamblis „Šams“ bei šokių kolektyvas „Annino“.

Giedriaus Stugo ir Edvardo Tamošiūno nuotr.

„Saulės žiedo“ metu suaktyvėja turizmas Šiaulių krašte

Šiaulių miesto Turizmo informacijos centro direktorė ir viena iš konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ sumanytojų bei organizatorių Rūta Stankuvienė sako, kad turizmas prieš didžiuosius Šiaulių miesto renginius tikrai suaktyvėja: „Pirmiausia skirtumas matyti internetinėje erdvėje – mūsų internetinės svetainės peržiūrų skaičius ženkliai išauga, padaugėja užsukančių į centrą“. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir vieno iš pagrindinių turizmo mato vienetų – Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvaro, kuriuo praeina kiekvienas, užsukęs į Šiaulius.

Alvydo Kučo ir Rasos Šaučiūnaitės nuotr.

Užsienio žiniasklaida mirga nuo pranešimų apie „Saulės žiedą“

Liepos 6–11 dienomis Šiauliuose vykstantis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ neliko nepastebėtas ir užsienio žiniasklaidos. Pranešimų apie renginius apstu Azerbaidžano, Ispanijos, Rumunijos, Vengrijos spaudoje.

Lotynų Amerikos ritmu suskambo visas Šiaulių pėsčiųjų bulvaras

Tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ metu dienomis prie Šiaulių Dailės galerijos vyksta šokių pamokos, kuriose gali sudalyvauti visi norintys. Savo tautinių šokių moko Kosta Rikos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Lietuvos, Vengrijos, Australijos, Latvijos, Turkijos, Azerbaidžano, Ispanijos folkloro kolektyvai.

Edvardo Tamošiūno nuotr.

„Saulės žiede“ – ypatingi rusų kultūros ambasadoriai

Liepos 6-ąją prasidėjusiame VI tarptautiniame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ gausu įvairių, spalvingų ir savitų užsienio folkloro kolektyvų. Vienas iš jų – liaudiškų šokių ansamblis „Boyarishnya“, atvykęs iš Rusijos Maskvos srities Istros miesto.

Kosto Abromavičiaus ir Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Dalyviai iš Lenkijos – vieni spalvingiausių „Saulės žiede“

Iš Krokuvos atvykęs dainų ir šokių ansamblis ,,Nowa Huta“ savo pasirodymų metu „Saulės žiedo“ žiūrovų akis jau pusę savaitės lepina nepriekaištinga išvaizda ir spalvingais kostiumais. „Nowa Huta“ gali pasigirti ne tik turtinga gyvavimo istorija – ansamblis įkurtas 1953 metais, – bet ir spalvingumu. „Lenkų kultūra išsiskiria savo įvairumu“, – teigia ansamblyje ilgus metus šokantis Piotr. „Pavyzdžiui, turime apie šimtą skirtingų tautinių kostiumų – tai tikrai nemaža įvairovė vienai tautai“.

Juliaus Jusevičiaus ir Giedriaus Stugo nuotr.

Liepos 10-osios naktį Šiauliai nemiegos – vyks kultūros ir meno naktis

Liepos 10 dienos vakarą ir naktį Šiaulius sudrebins VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ kultūros ir meno naktis. Nuo 22 valandos visame Šiaulių pėsčiųjų bulvare skambės muzika, vyks koncertai, šokėjų pasirodymai, judrūs žaidimai, sporto šakų pristatymai, įvairūs kūrybiniai užsiėmimai ir mokymai. Žiūrovų ir dalyvių laukia begalės siurprizų ir nepamirštama naktis su „Saulės žiedo“ dalyviais iš 11 pasaulio šalių.

Edvardo Tamošiūno ir Laimono Simaičio nuotr. 

Paaiškėjo visi „Saulės žiedo“ konkursinės dalies laimėtojai

Liepos 8 d. vakarą buvo paskelbti ir apdovanoti antrosios VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ konkursinės dalies laimėtojai. Tarp prizininkų – egzotiškų ir kaimyninių šalių folkloro kolektyvai.

Edvardo Tamošiūno ir Giedriaus Stugo nuotr.

„Saulės žiedo“ svečiai iš Vengrijos mėgaujasi vizitu Lietuvoje

Į liepos 6–11 dienomis Šiauliuose vykstančio tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ programą aktyviai įsijungė folkloro ansamblis „Csutora“ iš Vengrijos. Savo programą ansamblis jau spėjo parodyti ne tik Šiauliuose, bet ir Kuršėnuose, Bazilionuose bei Gruzdžiuose.

Zigmo Ripinskio ir Rolando Parafinavičiaus nuotr.

„Saulės žiedo“ metu – didžiausia šokių pamoka Šiaulių miesto istorijoje

Liepos 9-10 dienomis, VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyvių bei svečių lauks viena iš renginio staigmenų – Lotynų Amerikos šokių pamokos. Visi norintys galės išmokti tokių šokių kaip Salsa, Merengue, Cumbia, Bolero, Socca, Calypso, Bachata, kurių mokys folkloro ansamblis iš Kosta Rikos.

Rolando Parafinavičiaus ir Alvydo Kučo nuotr.

Baltų tautų brolybė - dailės darbų parodoje

Liepos 7-ąją, antrą VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dieną, Šiaulių kultūros centre atidaryta Jelgavos (Latvija) ir Šiaulių dailės mokyklų mokinių bei mokytojų darbų paroda „Tarp Lietuvos ir Latvijos“.

Rasos Šaučiūnaitės nuotr.

Kosta Rikos komanda: visų mylima egzotika

„Pura Vida“ – tipinė kostarikiečių frazė, kuri reiškia „geras, tikras gyvenimas“. Tokie ir yra į konkursą–festivalį „Saulės žiedas“ atvykę dalyviai: besišypsantys, kupini energijos ir geros nuotaikos.

Alvydo Kučo nuotr.

Turkų ansamblis: „Šokiai - viską jungianti kultūros dalis” 

Turkija - milžiniška valstybė, garsėjanti savo regionų  tautų gausa, gurmaniškais valgiais, svetingumu, vienintele pasaulio sostine, įsikūrusia dviejuose žemynuose. Vienas iš reprezentacinių šalies akcentų – nacionaliniai šokiai, kurie garsėja visame pasaulyje. Dėl susiklosčiusių politinių ir istorinių aplinkybių Turkijos folkloras nėra vientisas, jam darė įtaką įvairios tautos, kurios gyvena šalyje nuo seniausių laikų. Kiekviena tauta įnešė dalį savo kultūros ir papročių ne tik į kasdieninį gyvenimą, bet ir į šokių aikšteles, todėl „Saulės žiedo“ žiūrovai gali išvysti įvairių stilių šokius iš visos Turkijos.

Juliaus Jusevičiaus ir Alvydo Kučo nuotr.

Masinis ,,Saulės žiedo“ šokis – visiems!

Saulėtą antradienio vakarą Šiaulių bulvaras prie didžiosios „Saulės žiedo“ scenos prisipildė džiaugsmingo šurmulio – visi susirinko į masinį ,,Saulės žiedo“ šokį.

Masinis šokis subūrė ne tik įvairaus amžiaus, bet ir įvairių tautybių entuziastus. VI-ojo tarptautinio folkloro konkurso-festivalio ,,Saulės žiedas“ dalyviai iš užsienio taip pat noriai prisijungė prie šokėjų ir festivalio savanorių. Šokio sumanytojos – aerobikos ir jogos instruktorė Jurga Mikelionienė bei Šiaulių meninės raiškos mokyklos ,,Incognito“ vadovė Virginija Medžiaušienė. Pasak Jurgos Mikelionienės, pirmoji šokio dalis, kurią atlieka ,,Incognito“ šokėjai, labai estetiška, o antroji, paprastesnė, kad galėtų prisijungti visi norintieji.

Rasos Šaučiūnaitės nuotr.

Už etnokultūros puoselėjimą – Lieporių kalavijas

VI-ojo tarptautinio folkloro konkurso-festivalio ,,Saulės žiedas“ atidarymas buvo kupinas ne tik pasaulio kultūrų įvairovės, gražių pasirodymų, bet ir siurprizų. Šiemet visus etnokultūros mylėtojus džiugino jau tradicija tapusi kalavijo įteikimo ceremonija.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

„Saulės žiedas“: pirmosios konkurso dienos rezultatai labiausiai nudžiugino turkus, latvius ir australus

Liepos 7 d. vakarą tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ didžiojoje scenoje buvo paskelbti pirmosios konkurso dienos rezultatai ir apdovanoti laimėtojai. Kolektyvai varžėsi trijose kategorijose: Tradicinio folkloro šokėjų grupių, tradicinio dainavimo grupių ir solo vokalistų. Turkijos, Latvijos ir Australijos kolektyvai pasirodė geriausiai ir pelnė po dvi prizines vietas.

Alvydo Kučo, Kosto Abromavičiaus nuotr.

Broliai latviai – išskirtiniai „Saulės žiedo“ dalyviai

Liepos 6–11 dienomis Šiauliuose vykstantis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ sulaukė gausybės dalyvių iš dešimties pasaulio šalių (Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Turkijos, Vengrijos) ir Lietuvos. Vieni iš jauniausių ir įdomiausių šventės dalyvių – latvių kolektyvas „Rikši“ iš Rezeknės.

 Edvardo Tamošiūno ir Juliaus Jusevičiaus nuotr.

Koncertuose Šiaulių rajone „Saulės žiedo“ dalyviai iš užsienio sulaukė išskirtinio dėmesio

Liepos 6-osios popietę, „Saulės žiedo“ atidarymo dieną, folkloro ansambliai iš Australijos ir Vengrijos savo pasirodymais pradžiugino Šiaulių rajono – Kuršėnų, Bazilionų, Gruzdžių – gyventojus. Į pasirodymus susirinkę žiūrovai, neslėpė savo susižavėjimo kolektyvų pasirodymais ir plojo jiems stovėdami. Po pasirodymo Kuršėnuose Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras įteikė kolektyvams padėkos raštus bei dovanas ir kvietė juos dar kartą sugrįžti į Lietuvą.

Zigmo Ripinskio nuotr.
 

Konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ atidarytas su trenksmu ir lietumi

Liepos 6 d. pavakarę prapliupęs lietus nesustabdė VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyvių, pasirengusių atidaryti didžiausią regiono folkloro šventę. Net lietingu oru susirinkusi žiūrovų minia galėjo stebėti vėliavomis ir įvairių šalių nacionaliniais kostiumais nusėtą Šiaulių pėsčiųjų bulvarą, kuriuo iki pagrindinės scenos žygiavo visi konkurso-festivalio dalyviai iš Lietuvos ir užsienio.

 
Rolando Parafinavičiaus ir Kosto Abromavičiaus nuotr.

Liepos 6-osios proga – ypatingas kilimas karaliui Mindaugui

Liepos 6-oji – ne tik pirmoji VI tarptautinio folkloro festivalio-konkurso „Saulės žiedas“ diena, bet ir valstybinė šventė – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ta proga floristė Justina Dranginytė-Stočkė Povilo Višinskio aikštėje sukūrė išskirtinį meninį akcentą – gyvų augalų kilimą Lietuvos karaliui Mindaugui.

   
Edvardo Tamošiūno nuotr.