rolandas parafinavicius         Saulės apšviestas miestas, spalvingas saulėlydis, šiauliečiams puikiai žinomas malūnas... Ir begalė besišypsančių pėsčiųjų bulvaro praeivių, besižavinčių nutapytais vaizdais bei galimybe sudalyvauti kūrybinėje improvizacijoje, pavadinimu „Saulės žiedas saulės miestui“.

      Ryškiomis mėlynomis prijuostėmis pasipuošę Šiaulių menininkai kvietė „Saulės nakties“ dalyvius prisijungti prie kūrybos proceso – piešti, tapyti ir pinti. Sudalyvauti tokioje iniciatyvoje nekantravo daugelis įvairaus amžiaus šventės dalyvių. „Tai –vienas iš geriausių būdų išlieti savo jausmus ir emocijas“ –atskleidžia pagyvenęs vyras, griebęs dažų paletę ir prisijungęs prie veiklos. Pasak Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorės ir vienos iš veiklos organizatorių Silvijos Baranauskienės, „Saulės žiedo“ naktyje pirmą kartą rengiamas pasivaikščiojimas po meno sodo alėjas yra labai naudingas bei reikalingas kiekvienam šiauliečiui. „Ši veikla vienija. Miestiečiams piešti bendrus piešinius, tapyti bendrus paveikslus reiškia vienybę ir draugystę“, – entuziastingai teigia ji.

      Nors pasiruošimas vyko itin sklandžiai, o kūrybinė improvizacija buvo labai sėkminga bei susilaukė daug dėmesio, organizatoriai turėjo ir baimių. Labiausiai gąsdino lietaus tikimybė – po verkiančiu dangumi tokia veikla sunkiai įmanoma. Tačiau moteris džiaugiasi, kad renginio dieną saulę buvo galima ne tik tapyti, bet ir matyti. Lietus išklausė jų prašymų bei norų, tad šiauliečiai turėjo galimybę pademonstruoti savo sugebėjimus ir mintis. „Visi nutapyti paveikslai yra tokie nepakartojami, vienetiniai, autentiški ir unikalūs. Nors svarbiausia čia – visai ne rezultatas, o pats veiksmas“, – besišypsodama priduria Silvija Baranauskienė.

 

Beatričė Venckutė

Nuotraukos: Rolandas Parafinavičius, Žaneta Bytautienė, Rasa Šaučiūnaitė

zaneta bytautiene  zaneta bytautiene1    rasa sauciunaite