19554874 700929726758007 2836037347297287118 n         Liepos 1-6 dienomis Šiauliuose vykstantis folkloro festivalis-konkursas „Saulės žiedas“ – tai viena iš retai pasitaikančių galimybių viename mieste pažinti tiek daug kultūrų! Šešias dienas trunkančio renginio metu Šiaulių gyventojai ir miesto svečiai gali susipažinti ne tik su įvairiausių tautų tradicine muzika, dainomis bei šokiais, bet ir patys sudalyvauti folkloro ansamblių mokymuose, rengiamuose pėsčiųjų bulvare.

       Liepos 5–osios vakarą savo tradicinių šokių žingsnelių mokė Lietuvos, Turkijos ir Indijos folkloro šokėjai. Pirmasis kolektyvas, šokdinęs publiką, buvo „Viešia“ iš Neveronių. Lietuviai demonstravo linksmus liaudies šokius, privertusius pajudėti visus susirinkusiuosius.

       Iškart po jų šokti kvietė ansamblis „Golden Bridge“ iš Turkijos. Egzotiški kobyzo ir būgnų garsai, atlikėjų šūksniai bei akį traukiantys, ryškūs tautiniai kostiumai privertė sustoti net ir skubančius bulvaro praeivius. Pastarieji nė nemirktelėję atsidūrė įvykių sūkuryje ir bendrame ratelyje kartojo rodomus paprastus, bet smagius judesius. Negana to, tolimosios šalies gyventojai šventės dalyvius lepino ir turkiškais „rahat lokum“ saldainiais. „Kokie įdomūs ir skanūs saldainiai!“ – gyrė susirinkusieji.

      Nepaisydami vėjo ir lietingo oro basomis trepsėjo Indijos atstovai. Ansamblis „IMFA performing troupe“ stebėtojų širdis pakerėjo savo išskirtiniais instrumentais, unikaliais judesiais ir savotišku ritmu. Iš kalnuotojo Mizoramo regiono atvykusi šokių grupė dalyvius mokė derliaus šventes ir ritualines apeigas atspindinčių tradicinių mizų tautos šokių. „Mane labiausiai žavi jų sukuriama nuotaika ir kostiumai“, – prisipažino žiūrovė Rugilė ir su šypsena prisijungė prie bendro šokio.

      Festivalio „Saulės žiedas“ metu savo tradicinių šokių mokė Lietuvos, Latvijos, Brazilijos, JAV, Lenkijos, Suomijos, Portugalijos, Ukrainos, Turkijos, Rusijos, Indijos ir Slovakijos folkloro ansambliai.

 

Beatričė Venckutė

Nuotrauka: Žaneta Bytautienė