Programa parsiųsti

 

TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS-FESTIVALIS „SAULĖS ŽIEDAS“

2017 M. LIEPOS 1–6 D., ŠIAULIAI

PROGRAMA

 
Liepos 1 d. (šeštadienis), Šiauliai
 
18.30 IŠKILMINGA VII TARPTAUTINIO FOLKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ DALYVIŲ EISENA Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaru nuo Šiaulių viešbučio iki Didžiosios scenos prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare).
19.00 VII TARPTAUTINIO FOLKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ATIDARYMAS IR KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare). Koncertinėje programoje dalyvauja ansambliai iš Brazilijos („Centro de tradicoes gauchas Giuseppe Garibaldi“), Suomijos („Siepakat“), Indijos („IMFA performing troupe“), Latvijos („Skalbe“), Ukrainos („Cherkaschanka“), Rusijos („Venzelya“), Lenkijos („Ina“), Meksikos („Compañia corazones que danzan“), Portugalijos („Grupo etnográfico de Areosa“), JAV („Riptide dance band“), Slovakijos („Toplan“), Turkijos („Golden Bridge“) ir Lietuvos („Saulė“, „Salduvė“).
 
Liepos 2 d. (sekmadienis), Šiauliai
12.00–13.00 Suomijos, Slovakijos, Turkijos ansamblių KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“ (PC „Saulės miestas“,  III a., Tilžės g. 109).
14.00 KONCERTAS „DIEVUI IR ŽMOGUI“ŠIAULIŲ ŠV. APAŠTALŲ PETRO IR PAULIAUS KATEDROJE. Dalyvauja ansambliai „Verėja“ (Vilnius), „Salduvė“ (Šiauliai), „Centro de tradicoes gauchas Giuseppe Garibaldi“ (Brazilija), „Žalpiai“ (Pakražantis), „Ina“ (Lenkija), „Rėda“ (Šiauliai), „Grupo etnográfico de Areosa“ (Portugalija), „Compañia corazones que danzan“ (Meksika), „Sunny Girls“ (Šiauliai), Kristina Kuprytė (kanklės), Arvydas Jankus (birbynė).
18.30–19.00 MASINIS „SAULĖS ŽIEDO“ ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos. 
19.00 FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare). Dalyvauja ansambliai iš Indijos, Latvijos, Meksikos, Brazilijos, Rusijos ir Lietuvos („Sedula“, „Saulė“, „Jonis“, „Kitava“).
 
Liepos 3 d. (pirmadienis), Šiauliai 
 
10.00–15.00 TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRE (Aušros al. 31).
10.00–12.00 Stilizuoto folkloro šokėjų grupės. 
Dalyvauja ansambliai iš Brazilijos, Suomijos, Latvijos, Meksikos, Lenkijos, Rusijos, Turkijos, Ukrainos.
13.00–14.20 Instrumentinės muzikos grupės. 
Dalyvauja ansambliai iš Brazilijos, Suomijos, Latvijos, Meksikos, Lenkijos, Rusijos, Turkijos, Ukrainos.
14.20–15.00 Solo instrumentalistai. 
Dalyvauja solistai iš Brazilijos, Lietuvos, Meksikos, Lenkijos, Turkijos.
15.00–17.00 Ukrainos, Latvijos, JAV, Turkijos ir Lietuvos ansamblių KONCERTAI IR ŠOKIŲ MOKYMAI prie Šiaulių dailės galerijos (Vilniaus g. 245).
17.00–18.00 Rusijos, Indijos, Brazilijos ansamblių KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“ (PC „Saulės miestas“,  III a., Tilžės g. 109).
18.30–19.00 MASINIS „SAULĖS ŽIEDO“ ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos. 
19.00 FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare). Dalyvauja ansambliai iš Slovakijos, Portugalijos, Meksikos, Lenkijos, Suomijos ir Lietuvos („Šatrija“, „Aidija“, „Mėguva“, „Salduvė“).
 
Liepos 4 d. (antradienis), Šiauliai
 
10.00–15.00 TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRE (Aušros al. 31).
10.00–12.15 Tradicinio folkloro šokėjų grupės. 
Dalyvauja ansambliai iš Brazilijos, Indijos, Lietuvos, Meksikos, Lenkijos, Portugalijos, Rusijos, Slovakijos, Turkijos.
13.15–14.15 Tradicinio dainavimo grupės. 
Dalyvauja ansambliai iš Brazilijos, Lietuvos, Meksikos, Lenkijos.
14.15–15.00 Solo vokalistai. 
Dalyvauja solistai iš Brazilijos, Indijos, Lietuvos, Meksikos, Lenkijos, Turkijos.
15.00–17.00 Rusijos, Slovakijos, Indijos, Meksikos ir Lietuvos ansamblių KONCERTAI IR ŠOKIŲ MOKYMAI prie Šiaulių dailės galerijos (Vilniaus g. 245).
17.00–18.00 Lenkijos, Portugalijos ir Lietuvos ansamblių KONCERTAI „SAULĖS TERASOJE“(PC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109). 
18.30–19.00 MASINIS „SAULĖS ŽIEDO“ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos.
19.00 FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare). Dalyvauja ansambliai iš Ukrainos, JAV, Brazilijos, Latvijos, Turkijos ir Lietuvos („Siaudela“, „Viešia“, „Verėja“, „Radvija“).
 
Liepos 5 d. (trečiadienis), Šiauliai
 
17.00–18.00 Meksikos, JAV ir Lietuvos ansamblių KONCERTAI „SAULĖS TERASOJE“ (PC „Saulės miestas“,  III a., Tilžės g. 109).
18.00–19.50 KONCERTAI-ŠOKIŲ MOKYMAI Vilniaus g. bulvare. Dalyvauja užsienio šalių ir Lietuvos ansambliai. 
20.00–22.00 FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare). Dalyvauja ansambliai iš  Slovakijos, Portugalijos, Ukrainos, Rusijos ir Lietuvos („Verpeta“, „Raskila“, „Nova“, „Sutaras“).
22.00–1.00 „SAULĖS ŽIEDO“ KULTŪROS IR MENO NAKTIS: MUZIKA, ŠOKIAI, DAINOS, DAILĖ, KINAS, ŠACHMATAI IR KITOS PRAMOGOS Vilniaus g. bulvare.
 
Liepos 6 d. (ketvirtadienis), Šiauliai
 
UŽSIENIO ŠALIŲ ANSAMBLIŲ KONCERTAI ŠIAULIŲ RAJONE:  
12.00 Kuršėnuose – Suomija, Brazilija 
15.30 Meškuičiuose – Suomija
15.30 Gruzdžiuose – Brazilija   
UŽSIENIO ŠALIŲ ANSAMBLIŲ KONCERTAI RADVILIŠKIO RAJONE:
14.00 Šeduvoje – JAV, Meksika
 
TAUTODAILĖS IR AMATŲ MUGĖ,  Šiauliai, Vilniaus g. bulvaras.
11.00 ŠV. MIŠIOS Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros takas 3).
12.00–14.30 PRISIKĖLIMO AIKŠTĖJE – IŠKILMINGA LIETUVOS RESPUBLIKOS VĖLIAVOS PAKĖLIMO CEREMONIJA.  ŠVENTINIS TEATRALIZUOTAS KONCERTAS  „SAVO ŠALIES VAIKAI“
Dalyvauja folkloro ansambliai: „Ramytė“ (Šilutė), „Raskila“ (Panevėžys), „Verpeta“ (Kaišiadorys), „Nova“ (Šakių r.), „Gondinga“ (Plungė). Just. Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ ištraukas skaito Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai: Anicetas Gendvilas (Mindaugas), Inga Jarkova (Morta), Aidas Matutis (Metraštininkas). Režisierius Paulius Ignatavičius.
13.00–14.00 Ukrainos, Latvijos ansamblių KONCERTAI „SAULĖS TERASOJE“ (PC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109).
17.30 ŠVENTINIS KONCERTAS „MŪSŲ LIETUVA“, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti, DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare). Dalyvauja: Rasa Serra, Eugenijus Andrulis, Diana Martinaitienė, Egidijus Ališauskas (birbynė), Kristina Kuprytė (kanklės), Gediminas Brūzga (saksofonas), Šiaulių kamerinis orkestras, Šiaulių pučiamųjų orkestras, ŠMKC „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“, Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, Šiaulių universiteto folkloro ansamblis „Vaiguva“. Dirigentai: majoras Egidijus Ališauskas, Sigitas Vaičiulionis, Gediminas Brūzga.
18.30 MASINIS „SAULĖS ŽIEDO“ ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos.
18.45 TAUTINIO KOSTIUMO  PRISTATYMAS „NUO TRADICIJOS IKI MODERNO“. Archeologinių, tautinių kostiumų ir modernaus etnorūbo kolekcijų demonstravimas Didžiojoje scenoje prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare).
19.15 MASINIS „SAULĖS ŽIEDO“ ŠOKIS prie Didžiosios festivalio scenos.
19.30 BAIGIAMASIS VII TARPTAUTINIO FOLKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ KONCERTAS „LIETUVA, TĖVYNE MŪSŲ!“ IR GRAND PRIX TEIKIMAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare). Dalyvauja ansambliai iš Brazilijos, Suomijos, Portugalijos, Indijos, Latvijos, Meksikos, Lenkijos, Rusijos, Slovakijos, Turkijos, Ukrainos, JAV ir Lietuvos.
20.40 PASIDAINAVIMAI SU ZITA KELMICKAITE IR LIETUVOS FOLKLORO ANSAMBLIAIS.
21.00 VISUOTINIS „TAUTIŠKOS GIESMĖS“ GIEDOJIMAS.
21.05 VII TARPTAUTINIO FOLKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ UŽDARYMO KONCERTO TĘSINYS IR APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA.
Šventinis fejerverkas.
 
KITI ŠVENTINIAI RENGINIAI IR ĮVYKIAI
 
LAUKO KAVINĖS, TURIZMO PRISTATYMAI, PARODOS, AKCIJOS, ŽAIDIMAI, AMATŲ DEMONSTRAVIMAS Vilniaus g. bulvare.

 

Šiaulių dailės mokyklos moksleivių paroda „SAULĖS ŽENKLO LEGENDOS“ Viniaus g. vitrinose

 

Šiaulių dailės mokyklos moksleivių paroda „LAUKIU SAULĖS NAKTIES“ Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31)

 

Liepos 1-6 d. PARAGAUK SAULĖS SKONIO! Koks yra Šiaulių miesto skonis? Gurmaniška akcija SAULĖS SKONIS tik šiose kavinėse „Morganas“ (Vilniaus g. 183), „Arkos“ (Vilniaus g. 213), „Savynė“ (Vilniaus g. 199), „Havana“ (Rūdės g. 27 D), „Grafo Zubovo“ restorane (Dubysos g. 1, Bubiai, Šiaulių raj.)

 

PARAGAUK PASAULIO! Korėjiečių restoranas „SAKURA BBQ“ siūlo išskirtinių patiekalų bei galimybę pasinaudoti integruotais griliais, pasigaminti patiekalų patiems! (P.Višinskio g. 41B)

 

Liepos 3 – 6 d. 11.00 – 19.00 ŠIUOLAIKINIAI TAPATUMO ŽENKLAI WÃPSVA LT DIZAINO NAMUOSE. „LT identity“ – dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės sportinės-laisvalaikio mados ekspozicija

 

Liepos 2–4 d.
Nuo 18.00 DIDŽIŲJŲ ŠACHMATŲ KOMANDINIAI TURNYRAI prie Didždvario gimnazijos. Registracija nuo 17.30. (Organizatorius – Šiaulių sporto mokykla „Dubysa“)

 

Liepos 2–6 d.
18.00 EKSKURSIJA „SENI NAUJI ŠIAULIAI“ nuo Šiaulių turizmo informacijos centro

Liepos 6 d.
12.00 EKSKURSIJA „ŠIAULIAI. KELIAS Į VALSTYBINGUMĄ“ nuo Šiaulių turizmo informacijos centro