Jau visai iki pabaigos priartėjęs VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ spėjo žiūrovus supažindinti su įvairiomis pasaulio tautomis, jų paveldu, tradicijomis. Susipažinkite ir su svečiais iš Rumunijos Maramurešo apskrityje esančio miesto Baia Mare – tai nacionalinis folkloro ansamblis „Transilvania“.

alvydas kucas 58 alvydas kucas 60
Alvydo Kučo nuotr.

Demonstruojama savita rumunų kultūra
Folkloro ansamblis „Transilvania“ yra vienas iš geriausių liaudiškos muzikos ir šokių atstovų Maramurešo apskrityje (Rumunijos šiaurė), tai išskirtinis Rumunijos tradicinės kultūros skleidėjas, laimėjęs nemažai reikšmingų apdovanojimų užsienio konkursuose bei festivaliuose. Ansamblį sudaro instrumentinė grupė, kurioje – smuikai, kontrabosas, akordeonas, klarnetas, saksofonas ir būgnas, šokių kolektyvas bei vokalo ir muzikos instrumentų solistai. Kolektyvas turėjo nemažai koncertų „Saulės žiedo“, kurių metu pademonstravo šiauliečiams bei miesto svečiams tikrą tradicinę rumunišką kultūrą, kuri neturi daug sąsajų su dideliu emocingumu, sparčiu judesiu. Labiau tai rami Karpatų regiono dvasia, besisiejanti su pietryčių Europos šokiais ir muzika. „
Rumunai labai džiaugiasi atvykę į Šiaulius
Kolektyvo „Transilvania“  instrumentinio ansamblio muzikantas ir šokėjas, Rumunijos delegacijos vadovas Adrian Vasile Sabău, paklaustas apie įspūdžius Šiauliuose, teigė, jog įspūdžiai geri bei pridūrė, kad „Šiauliai – gražus ir mielas miestas, kuriame daug įvairių žmonių“. Šokėja Andreea Laura Ardelean sako, kas Šiauliai ją maloniai nustebino, o jos kolegė Beatrice Lucev pridūrė, jog „miestas pilnas laimės, džiaugsmo, be to čia daug draugiškai nusiteikusių, linksmų, besišypsančių žmonių“. „Transilvania“ šokėjos džiaugiasi, kad turi galimybių susipažinti su kitų kultūrų atstovais, pamatyti kitų šalių kolektyvus. Rumunai džiaugiasi patys galėdami dalyvauti „Saulės žiede“ – parodyti savo folkloro tradicijas (šokį, dainą, instrumentinę muziką) prieš didelę auditoriją, kuri palaiko juos. Adrian Vasile Sabău sako dar nepastebėjęs ryškių kultūrinių skirtumų tarp Lietuvos, o štai šokėjos Beatrice ir Andreea Laura teigia, jog skirtumų atranda nemažai kaip pavyzdį nurodydamos, kad Šiauliuose yra daugiau linksmų ir laimingų žmonių, arba, kad skiriasi Lietuvos bei Rumunijos kraštovaizdis, kultūrinis paveldas.
Lukas Aluzas