Darganotą penktadienio vakarą Šiauliuose praskaidrino ,,Saulės naktis“. Sutemus bulvaras prisipildė įspūdingų performansų, meninių užsiėmimų, sporto, įvairių šalių muzikos ir kitų atrakcijų bei siurprizų. Bene gausiausiai susirinkta prie didžiosios ,,Saulės žiedo“ scenos, kurią sudrebino linksmi naktišokiai.

edvardas tamoinas 32 edvardas tamoinas 35
Edvardo Tamošiūno nuotr.

Po vakarinio ,,Saulės žiedo“ koncerto prie scenos jau vargiai buvo galima pamatyti ką nors besislapstantį po skėčiu ar ramiai besiklausantį muzikos – visi noriai prisijungė prie linksmų naktišokių. Folkloro ansambliai bei grupės iš įvairių šalių mokė savo tradicinių šokių. Šiauliečius mielai linksmino ,,Csutora“ iš Vengrijos, ,,Es Broll“ iš Ispanijos ir ,,Nowa Huta“ iš Lenkijos. Džiugu, kad susirinko nemažas būrys ir Lietuvos muzikantų – tai folkloro ansambliai ,,Gondinga“, ,,Duja“, ,,Raskila“ ir folk-projekto ,,Šiauliai United“ muzikantai.
Naktišokių ir liaudiškų šokių vakaronių tradicija Lietuvoje ypač gaji. Tai net panašiau ne į koncertą ar edukaciją, bet į kultūrinį reiškinį. Vargiai lietuviškuose naktišokiuose pamatytume alkoholiu besisvaiginančių, agresyviai nusiteikusių žmonių – čia susirenka kultūringi savos tradicinės kultūros mylėtojai ir jos puoselėtojai, kuriems liaudiški šokiai – jų tautinės tapatybės dalis.
Ir ,,Saulės naktyje“ buvo smagu išvysti daug žmonių, ne tik noriai prisidedančių prie savos etninės kultūros puoselėjimo, bet ir besidominčių svečių šalių kultūra ir tradicijomis. Naktišokiai tęsėsi dar ilgai po vidurnakčio, o šokančių ir grojančių tikrai nestigo. Visos vakaronės metu aidėjo džiaugsmingi šūksniai, skambėjo ir lyriška, ir tranki muzika, tvyrojo šiluma ir puiki nuotaika.

Damilė Martinaitytė