edvardas tamoinas 32Ketvirtadienį vykusiame VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ koncerto metu šiauliečiai galėjo išvysti ne tik jau visų pamėgtus užsienio šalių šokėjus bei dainininkus, bet ir pamatyti vieną garsiausių lietuvių liaudies folkloro dainininkių, pagarsėjusią tradicinėmis liaudies dainomis ir moderniomis liaudies dainų aranžuotėmis, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę, etnologę – Veroniką Povilionienę.

 

Edvardo Tamošiūno nuotr.

 

 Gerbiama visoje Lietuvoje
Iš Dzūkijos kilusi dainininkė paveldėjo tradiciją iš senųjų legendinių dainingojo krašto giesmininkų. Greta gausių solinių pasirodymų ir įrašų dainininkė daug koncertuoja su folkloro ansambliu „Blezdinga”. Ši atlikėja taip pat garsi projektais su Lietuvos kariuomenės orkestru, džiazo ir akademinės muzikos kūrėjais: saksofonistu Petru Vyšniausku, kompozitoriais Vidmantu Bartuliu, Broniumi Kutavičiumi, Dainiumi Pulausku, kitais pripažintais menininkais, poetais, kino režisieriais. Veronika Povilionienė lieka ištikima savo polinkiui eksperimentuoti ir šių metų konkursui-festivaliui „Saulės žiedas" paruošė programą su Šiaulių krašto muzikantais: Egidijumi Ališausku, Gediminu Brūzga ir Arūnu Šliauteriu.
Liko patenkinti
Po pasirodymo pakalbinta Veronika Povilionienė džiaugėsi galėdama čia būti. Paklausta apie pasiruošimą koncertui dainininkė buvo atvira: „Atvažiavom ir sudainavom, labai ačiū muzikantams, pažiūrėkit, kokius talentus turi Šiauliai”. Apie trumpą pasiruošimą jai antrino ir muzikantas Gediminas Brūzga: „Turėjome tik pusvalandį parepetuoti, nes du žmonės iš Vilniaus ir mes du šiauliečiai, dar 15 minučių trūko repeticijai ir būtų visai gerai”. Muzikantai Egidijus Ališauskas ir Arūnas Šliauteris buvo kuklūs ir kalbėjo, kad tegul pasirodymą vertina kiti: „Nors dainos buvo sunkios, mes jas žinojome, todėl viskas gavosi neblogai. Man patiko, kad į koncertą įnešėme šiek tiek lyriškumo”,- kalbėjo Egidijus Ališauskas. Ir nors muzikantas Arūnas Šliauteris teigė, jog dar negali įvertinti pasirodymo, nutilusi ir susikaupusi minia, susižavėjimo plojimai po koncerto, bei tuo metu pasirodžiusi ir niūrų orą išbaidžiusi saulė, liudijo priešingai - koncertas pavyko puikiai.

Aura Lomeikaitė