Liepos 9-osios vakarą „Saulės žiedo“ žiūrovų laukė staigmena. Didžiojoje konkurso-festivalio scenoje įvyko liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ ir Australijos kolektyvo „Pamesta klumpė“ bendras pasirodymas.

edvardas tamoinas 46  edvardas tamoinas 44
Edvardo Tamošiūno nuotr.

Iniciatorius – liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ vadovas


Idėja sudainuoti keletą dainų kartu su Australijos lietuviais kilo liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ vadovui Dariui Dakniui. „Mokėjome keletą bendrų dainų, tad visai natūraliai nusprendėme, kad būtų puiku jas sudainuoti kartu,“ – apie sumanymą kalbėjo ansamblio „Saulė“ nariai.
VI-ajame „Saulės žiede“ dalyvaujantys Australijos lietuviai iš Melburno dainuodami su „Saulės“ kolektyvo nariais nenustygo vietoje – vieni su kitais šoko polką, uždeginėjo publiką ir iš širdies plėšė lietuviškas dainas. „Buvo tiesiog nuostabus jausmas dainuoti kartu su lietuviais vienoje scenoje,“ – su neblėstančiomis šypsenomis veiduose po bendro pasirodymo prasitarė „Pamestos klumpės“ nariai.


Sužavėti Australijos lietuvių energingumu


Bendro pasirodymo metu galėjai išgirsti žiūrovus juokaujant, kad pagaliau lietuviai atrado pamestą klumpę. Tiek dalyviai, tiek žiūrovai konkurso-festivalio „Saulės žiedas“  metu žavisi iš Australijos lietuvių trykštančia energija, priverčiančia net santūriuosius lietuvius pamiršti, kas yra susikaustymas.
„Labai smagu dainuoti kartu su svečiais iš Australijos, nes jie trykšta energija ir gyvybingumu, kuris uždega visus aplinkinius,“ – nulipę nuo scenos nepamirštamais įspūdžiais apie Australijos lietuvius pasidalino „Saulės kolektyvo nariai.

 Roberta Stonkutė