Šiaulių miesto Turizmo informacijos centro direktorė ir viena iš konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ sumanytojų bei organizatorių Rūta Stankuvienė sako, kad turizmas prieš didžiuosius Šiaulių miesto renginius tikrai suaktyvėja: „Pirmiausia skirtumas matyti internetinėje erdvėje – mūsų internetinės svetainės peržiūrų skaičius ženkliai išauga, padaugėja užsukančių į centrą“. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir vieno iš pagrindinių turizmo mato vienetų – Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvaro, kuriuo praeina kiekvienas, užsukęs į Šiaulius.

Alvydo Kučo ir Rasos Šaučiūnaitės nuotr.

„Saulės žiedo“ svečiams – išskirtinis dėmesys

R. Stankuvienė sako, kad dažniausiai į Turizmo ir informacijos centrą linkę užsukti tie žmonės, kurie savo laisvalaikį mėgsta planuoti patys, negu tie, kurie renkasi organizuotas keliones. „Kitas reikalas – svečiai atvykstantys į įvairius festivalius ir renginius“, - sako direktorė. Šiems skiriamas ypatingas dėmesys: „Pavyzdžiui, ruošdamiesi „Saulės žiedui“ mes visada apmokome savo gidus savanorius, liepiame išsamiai pasidomėti Lietuvos istorija, kultūros pasiekimais – esame suinteresuoti, kad svečiai kuo daugiau sužinotų apie mūsų kultūrą“. Šiais metais direktorė džiaugiasi, kad į „Saulės žiedo“ savanorių gidų gretas įsijungė ne tik jaunimas: „Turime savanorę mokytoją, kuri taipogi yra profesionali gidė: „Prieš prasidedant „Saulės žiedui“ ji surengė kitiems savanoriams pažintinę ekskursiją po Šiaulių miestą – tai buvo puikūs mokymai“.

„Saulės žiedo“ dalyviams, pagal galimybes, yra organizuojamos pažintinės ekskursijos Šiaulių mieste ir už jo ribų: „Pirmadienį svečiai iš Australijos ir Vengrijos koncertavo Bazilionuose, Kuršėnuose ir Gruzdžiuose, ten jiems buvo surengtos ekskursijos“. Taip pat, laikantis tradicijos, konkurso-festivalio dalyviai visada vežami pamatyti Kryžių kalno: „Ar gali sakyti, kad pabuvojai Šiauliuose, jei nepamatei Kryžių kalno?“ – linksmai užklausia direktorė.

Ypatingo dėmesio renginių metu Turizmo informacijos centras sulaukia ir iš viešinčių delegacijų, jos teiraujasi, domisi, ieško naudingos informacijos: „Darbo tikrai netrūksta, ypač kai pasipila klausimai apie pramonės šakas Šiauliuose, kokiose srityse dirba daugiausia miestiečių, kaip keičiasi miestas“.

Iš namų išlenda ir šiauliečiai

Vienas iš smagiausių dalykų R. Stankuvienei, kad masinių renginių metu iš namų išlenda ir šiauliečiai, kurių paprastai nepamatysi šmėžuojant miesto centre. Dar vienas pliusas, kad miestą aplankyti, jame pabūti ir artimiau jį pažinti, susiruošia ir rečiau sutinkami Šiaulių apskrities gyventojai. „Šiemet „Saulės žiedas“ sutraukė 800 dalyvių, o noras pamatyti užsienio šalių atstovus, susipažinti su jų kultūromis pritraukia dar daugiau žiūrovų“. R. Stankuvienė džiaugiasi, kad Šiaulių miestui netrūksta išskirtinių renginių, kurie geba į Šiaulių miestą privilioti svečių iš kitų šalių bei miestų. „Mūsų miestui tokie renginiai labai svarbūs, nes jų metu suaktyvėja ne tik turizmas, bet pakyla ir miesto ekonomika, atsiveria plačios galimybės vietos prekybai“.

Roberta Stonkutė