Naujienos

Į Šiaulius atkeliauja didžiausia folkloro fiesta „Saulės žiedas“

Liepos 6-11 dienomis Šiaulius išjudins VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Kas du metus Šiaurės Lietuvą sudrebinanti folkloro šventė šiemet skiriama etnografinių regionų metams pažymėti ir žada nustebinti lietuviško folkloro įvairove. Be gausaus būrio Lietuvos folkloro ansamblių, atmosferą kaitins Azerbaidžano, Australijos, Ispanijos, Kosta Rikos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Šri Lankos, Turkijos, Vengrijos, Latvijos folkloro atlikėjai, dainininkai, šokėjai, muzikantai.

rolandasparafinavicius paradas 2

rolandasparafinavicius paradas 10
Rolando Parafinavičiaus nuotr.

KVIEČIAME DALYVAUTI TAUTODAILĖS MUGĖJE

Gerbiamieji prekybininkai,

2015 metų liepos 6–11 dienomis Šiauliuose vyks VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“, į kurį atvyksta delegacijos ir atlikėjai iš 12 šalių (Australija, Azerbaidžanas, Ispanija, Kosta Rika, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Rusija, Šri Lanka, Turkija, Vengrija).

2015 m. liepos 11 d. (šeštadienis) organizuojama tautodailininkų ir prekybininkų mugė Šiaulių pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.). Kviečiame dalyvauti ir pristatyti mūsų šalies produkciją festivalio dalyviams ir svečiams.
Registracija vyksta iki liepos 1 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. .
Informacija tel. 8 614 19562.

KVIEČIAME DALYVAUTI „SAULĖS NAKTYJE“!

2015 m. liepos 10 d. nuo 22.00 val. iki 1.00 val.
pagrindinėje šiauliečių ir Šiaulių miesto svečių susibūrimų vietoje –
Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare.

Liepos mėn. 6–11 dienomis Šiauliuose šurmuliuos VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai iš Lietuvos ir užsienio šalių (Azerbaidžiano, Australijos, Kosta Rikos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Ispanijos, Turkijos, Šri Lankos, Latvijos). „SAULĖS NAKTIS“ – vienas „SAULĖS ŽIEDO“ renginių. Mes laukiame visų Jūsų – kuriančių tradicinį ir šiuolaikinį meną, kuris gali skleistis ramioje vasaros nakties apsuptyje! Kviečiame dalyvauti kolektyvus, studijas, grupes ir kitus kūrybingus žmones.

Savanoriauk jubiliejiniame „SAULĖS ŽIEDE“

Į jubiliejinį konkursą-festivalį „Saulės žiedas“, vyksiantį 2015 m. liepos 6–11 d., laukiama atvykstant apie 300 dalyvių iš Turkijos, Ispanijos, Lenkijos, Kosta Rikos, Rumunijos, Rusijos, Vengrijos, Azerbaidžano, Šri Lankos bei Lietuvos. Kiekvienam kolektyvui reikės pagalbos susiorientuoti mieste, laiku pasiekti renginių ir poilsio vietas, turiningai praleisti laisvalaikį. Nepaklysti nepažįstamoje šalyje ir mieste lauktam svečiui gali padėti tu – SAVANORIS.

„Saulės žiedo šypsenos“ konkurse dar daugiau prizų

Praūžus smagiam „Saulės žiedo“ festivaliui, penktadienį apdovanoti ir nuotraukų konkurso „Saulės žiedo šypsena“ nugalėtojai. Organizatoriai apdovanojo ne tik daugiausiai skaitytojų balsų surinkusių nuotraukų autorius, bet ir geriausiai konkurso temą atspindėjusias fotografijas.

Į naujienų portalo redakciją per keletą savaičių buvo atsiųsta 71 nuotrauka, dalyviai aktyviai balsavo. Konkurse dalyvavo ne tik stebėtojai, fiksavę šventės akimirkas, užsienio kolektyvų pasirodymus, bet ir patys mažiausi šiauliečiai.

            
Dainiaus Simonavičiaus nuotr. I vieta,už konkurso temos išpildymą.            Simonos Badaugaitės nuotr. II vieta, už konkurso temos išpildymą.

 

„Saulės žiedas“ garsina Šiaulius visame pasaulyje

Liepos 11 įvyko V tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ baigiamoji spaudos konferencija, kurioje dalyvavo konkurso-festivalio direktorė Rūta Stankuvienė, direktorės pavaduotojas Zenonas Ripinskis, meno vadovas Darius Daknys, Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas ir kultūros skyriaus vedėja Patricija Poderytė, Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis, VO „Baltų centras“ vadovė doc. dr. Regina Kvašytė, Šiaulių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Diana Martinaitienė, Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Giedrė Brazlauskaitė.

edvardas tamosiunas koncertas 01     edvardas tamosiunas koncertas 04
Liepos 3–7 dienomis vykusio V tarptautinio folkloro konkurso-festivalio metu įvyko beveik 60 koncertų, kuriuose pasirodė per 600 atlikėjų iš 10 užsienio šalių – Ispanijos, Čekijos, Puerto Riko, Serbijos, Turkijos, Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Moldovos, Gruzijos – ir Lietuvos.

Šiauliai ypatingai paminėjo karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną

Liepos šeštąją, kai visa Lietuva minėjo Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Šiauliuose ši šventė buvo pažymėta išskirtiniu koncertu „Lietuva, Tėvyne mūsų!“, kuris įsikomponavo į turtingą V folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ programą. Koncerto unikalumas – liaudies dainų atlikėjų ir simfoninio orkestro atliekamos aranžuotos lietuvių liaudies dainos.

edvardas tamosiunas koncertas 15    edvardas tamosiunas koncertas 17

„Saulės žiedo“ meno vadovas Darius Daknys atskleidžia, kad panašūs pasirodymai „Saulės žiede“ nėra naujiena. Dar III konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ atidarymo metu skambėjo kūrinio „Užteka saulužė“ premjera, atliekama Šiaulių pučiamųjų orkestro, Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ ir Šiaulių m. kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblio „Salduvė“, o festivalio metu bendrą programą atliko Veronika Povilionienė, Lietuvos kariuomenės orkestras, „Salduvės“ ir „Saulės“ ansambliai.

Įteiktas V konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ GRAND PRIX

Penkias dienas Šiauliuose vykusio IV tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ baigiamuoju akordu tapo uždarymo koncertas ir GRAND PRIX įteikimas.

edvardas tamosiunas grand pri  24   edvardas tamosiunas grand pri  28
Festivalio GRAND PRIX ir 1500 eurų iškilmingai įteiktas komisijos ir žiūrovų numylėtiniams, šiemet laimėjusiems daugiausia prizų visose konkurso kategorijose, kolektyvui „Escola de musica i danses de Mallorca“ iš Ispanijos. šventės metu taip pat buvo įteikti specialūs prizai, o žiūrovams atiteko svarbiausia – puiki nuotaika, neišdildomi įspūdžiai ir bendravimo džiaugsmas.

Sekmadienio rytą šiauliečiai pradėjo bendra mankšta

Giedrą liepos 7-osios rytą, 7 val., gausus „vyturių“ būrelis susirinko į bendrą mankštą, sėkmę nešančiu pavadinimu „777“. Tai – vienas folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ renginių, skirtų Šiaulių miesto 777-ajam gimtadieniui paminėti.
 
     
Nuotraukos Rasos Šaučiūnaitės ir Ievos Daukėlaitės 
   

Čekus sužavėjo lietuviškas alus, miesto žaluma ir ...lietuvaitės!

Pasibaigus folkloro konkursui-festivaliui „Saulės žiedas“, užsienio kolektyvų grįš į namus, su artimaisiais ir savo bendruomene dalysis įspūdžiais apie Lietuvą. Čekai, garsėjantys senomis alaus tradicijomis, grįžę turės ką papasakoti ne tik apie festivalį, bet ir apie lietuvišką alų.
 
     
 
     
Nuotraukos Kosto Abromavičiaus, Edvardo Tamošiūno ir Žydrūno Budzinausko
 

„Saulės naktyje“ svečiavosi gruzinai

Margaspalvėje tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ minioje liepos 6-osios pavakarę buvo galima išvysti ir gruzinus, atvykusius iš folkloro festivalio Telšiuose: Tbilisio meno mokykla „Abchazija Nr. 1“ dalyvavo „Saulės naktyje“ – koncertavo prie Šiaulių turizmo ir informacijos centro, sveikino šiauliečius su Valstybės diena.
 
 
Nuotraukos Rolando Parafinavičiaus
 

„Saulės naktis“ – kultūrinis nuotykis šiauliečiams ir miesto svečiams

Liepos 6-ąją pirmą kartą įvykusi „Saulės naktis“ atgaivino Šiaulių pėsčiųjų bulvarą, traukė, stebino ir neleido miegoti. 22.00–2.00 val. šioje Vilniaus gatvės atkarpoje vyko koncertai, šokiai, meninės akcijos, spektakliai ir kino peržiūros po naktiniu vasaros dangumi. Duris atvėrė čia įsikūrusios kavinės, parduotuvės bei Dviračių muziejus. Renginio metu šešiose bulvaro erdvėse koncertavo jaunieji Šiaulių krašto atlikėjai, folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai iš užsienio (Puerto Riko, Čekijos, Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos). Specialiai į šį naktinį renginį iš kito Lietuvoje vykstančio festivalio atvyko Gruzijos atlikėjai.
 
     
 
     
Nuotraukos Rolando Parafinavičiaus
 

Vakariniai „Saulės žiedo“ pasidainavimai: žiūrovai koncertavo sau

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena Saulės mieste buvo minima ypatingai. Vakaro koncerte visiems susirinkusiems sugiedojus himną, vyko pasidainavimai su etnomuzikologėmis Zita Kelmickaite ir Loreta Sungailiene. Dainas scenoje užvedinėjo ir žinomi žmonės: Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, AB „Gubernija“ generalinė direktorė Vijoleta Dunauskienė, Šiaulių universiteto studijų prorektorius Juozas Pabrėža, tremtinė Pranciška Balzienė, Martinaičių šeima: etnologė Diana Martinaitienė, tautodailininkas Albertas Martinaitis ir jų dukra Damilė.
 
     
 
     
Nuotraukos Rolando Parafinavičiaus ir Edvardo Tamošiūno
 

„Saulės žiedo“ dalyviai pasklido po Lietuvą

Liepos 6-oji, Valstybės diena, kasmet būna turtinga renginių. Šiaulių regione šiemet įspūdingiausias – folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Būtent šventinę dieną šio renginio užsienio šalių dalyviai pasklido po regioną ir tolėliau: aplankė Šiaulių, Akmenės, Ignalinos, Molėtų rajonus, Lietuvos pajūrį ir netgi Latvijos sostinę – Rygą.
 
     
 
     
 
Nuotraukos Zigmo Ripinskio ir Ievos Daukėlaitės

Moldovai keliauja iš vieno festivalio į kitą

Liepos šeštąją gausų būrį „Saulės žiede“ dalyvaujančių kolektyvų papildė iš Moldovos atvykęs ansamblis „Dragaica“. Dar prieš pasiekdamas Šiaulius kolektyvas koncertavo Molėtuose, tarptautiniame liaudiškos muzikos ir šokių festivalyje „Ežerų sietuva“.

kostas abromavicius moldova 746     simona badaugaite moldova 0101

Molėtų kultūros centro kaimo kultūros veiklos vadybininkė Violeta Nariūnienė kolektyvą lydi iš koncerto į koncertą nuo pirmos jų į Lietuvą atvykimo dienos. Pašnekovė negailėjo ansambliui gerų žodžių ir apibūdino narius kaip labai atsakingus ir tvarkingus. „Šiandien Moldovos kolektyvas „Dragaica“ atvyko į Šiaulius, o serbai išvyko į „Ežerų sietuvą“ – tarsi apsikeitėme kolektyvais“, – juokauja V. Nariūnienė. 

„Saulės žiedas“ ir AB „Gubernija“: patikima draugystė

Tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ ir AB „Gubernija“ patikima draugystė tęsiasi nuo pat pirmojo fesivalio 2005-aisiais. Tuomet ir alaus darykla šventė įspūdingą 340 metų sukaktį. Sulig kiekviena „Saulės žiedo“ švente draugystė stiprėja ir gražėja.
 
     
Nuotraukos Rasos Šaučiūnaitės ir Simonos Badaugaitės
 

Turkai naktį surengė improvizuotą paradą Šiaulių pėsčiųjų bulvare

Liepos penktosios vakarą, paskelbus festivalio-konkurso „Saulės žiedas“ antrosios konkursinės dalies rezultatus prizines vietas užėmę dalyviai negalėjo sulaikyti džiaugsmo.
I kategorijoje (tradicinio folkloro šokėjų grupės) pirmąją vietą užėmęs Turkijos kolektyvas „Folklor Kurumu“ surengė improvizuotą, triukšmingą eiseną Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvaru. „Padarėme viską, ką galėjome, atidavėme daug jėgų, – kalbėjo vienas „Folklor Kurumu“ grupės narys. – Laimėti buvo sunku, nes kitų šalių grupės labai stiprios.“
 
     
 
     
Nuotraukos Edvardo Tamošiūno
 

Valstybės diena: trispalvę kelia trys kartos

Liepos 6-osios vidurdienį Šiaulių Prisikėlimo aikštėje buvo iškilmingai pakelta Lietuvos Respublikos vėliava. Gausus šiauliečių būrys klausėsi sveikinimų bei koncerto „Tas vardas – Lietuva“.
Vėliavą pakelti buvo pakviesti trijų kartų atstovai: Šiaulių miesto garbės pilietė Gražbylė Venclauskaitė, jaunųjų sportininkų atstovas ir regbio komandos „BaltRex“ kapitonas Mantas Maršantas bei jauniausia smuikininkė Šiauliuose Liepa Jurgutavičiūtė. Lietuvos himną atliko Loreta Sungailienė ir Šiaulių miesto pučiamųjų orkestras.
 
     
 
     
Nuotraukos Kosto Abromavičiaus ir Odetos Žemeckaitės
 

Serbai pilni jėgų ir konkursui, ir vakarėliams

Iš Serbijos atvykęs Piroto kultūros namų ansamblis demonstruoja turtingą šokių repertuarą. Žiūrovas mato serbų meilę muzikai, dainoms, žaidimams. Ir patys šokėjai džiaugiasi visų „Saulės žiedo“ dalyvių – ir konkursantų, ir žiūrovų – draugiškumu, dosnumu. 
 
      
 
     
Nuotraukos Edvardo Tamošiūno ir Monikos Narbutienės
 

SAULĖS NAKTIS Liepos 6 d. 22.00-02.00 val. Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare PROGRAMA

Pagrindinė festivalio scena prie „Senojo dvaro“ 
22.30 val. Naktišokiai. Visi šoksime lietuvių ir kitų tautų liaudies šokius
 
Nuotrauka Rolando Parafinavičiaus
 

Liepos 6-ąją užuot sutemus – nušvis „Saulės naktis“!

Liepos 6 d. vėlyvą vakarą Šiauliuose prasidės „Saulės naktis“: 22.00–2.00 val. pėsčiųjų bulvaras sumirgės smagiausiais pasaulio kultūrų šokiais, koncertuos ryškiausi Šiaulių krašto atlikėjai, vyks meninės akcijos, spektakliai ir kino peržiūros po naktiniu vasaros dangumi. „Saulės naktis“ – vienas iš V tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ renginių.
 
     
Nuotraukos Juliaus Jusevičiaus ir Rolando Parafinavičiaus